Ptaki

ptaki

HODOWLA PTAKÓW

Dym z papierosów i hodowla ptaków egzotycznych


Jeżeli osoba miłująca ptaki ma wielki zamiar je wykorzystać do hodowli, powinna się liczyć z tym co teraz przeczyta. Czy ptaki maja takie same płuca jak człowiek ? czy mogą się zatruć dymem z papierosów ? oto pytania które nas dręczą, jak palimy sobie papieroska na kanapie, i słuchamy śpiewu naszych ptaszków. Sam kiedyś paliłem papierosy, i dużo mogę o szkodliwym dymie powiedzieć, ta osoba która nigdy nie paliła, zapewne siedziała nie raz w towarzystwie gdzie było mocno zadymione, i odczuwała nadmiar towarzystwa tych ludzi, co przy niej palili. Jeżeli teraz czytają osoby palące papierosy, i hodują ptaki, to zapewne się denerwują tym, że tak mówię, ale znam ten ból, bo kiedyś jak ktoś do mnie mówił w ten sam sposób, o tragicznych skutkach dla moich ptaków, to sam się tym denerwowałem, i nie dawałem wiary w takie słowa.

dym tytoniowy zawiera kilkaset związków i pierwiastków silnie trujących, bardzo wiele z nich ma oddziaływanie typowej trucizny. Nie sposób wymieniać ich tutaj wszystkich, ale należy napisać o tych szczególnie trujących.


 • arsen_wykorzystywany jest do dzisiaj w walce z plagami szczurów

 • polon_został odkryty przez naszą rodaczkę, jest to radioaktywny pierwiastek

 • tlenek węgla_który trwale łączy się czerwonymi krwinkami uniemożliwiając im transport tlenu

 • fenole_uszkadza tkanki nabłonkowe płuc

 • dichlorodifenylotrichloroetan_czyli popularne DDT - owadobójczy środek wykorzystywany na szeroką skalę w latach czterdziestych, sprawca poronień, masowych uszkodzeń płodu i uszkodzeń układu nerwowego u ludzi i zwierząt

 • cyjanowodór_ był stosowany w okresie II wojny światowej przez hitlerowców

 • chlorek winylu_środek rakotwórczy

 • aceton_wykorzystywany jako rozpuszczalnik do lakieru i temu podobne

 • formaldehyd_używany jako substancja konserwująca

 • metanol_silnie trujący środek, który w pierwszej kolejności uszkadza wzrok

 • kadm_ołów_rtęć_nikiel_to bardzo ciężkie metale o działaniu kancerogennym

 • piren_naftyloaminy_i uretany- to lotne substancji mocno toksycznym


 • ptaki maja silne płuca, bardziej efektywne od ludzi, dające dobre wyniki, wydajne, a wszystko jest to spowodowane tym, ze podczas lotu ptaka, jego dużego wysiłku, mięśnie zużywają stosunkowo dużą porcje tlenu, reasumując to wszystko dochodzimy do wniosku, że ptaki są bardzie wrażliwsze od ludzi, na zanieczyszczenia które się znajdują w powietrzu. A więc jeśli wdychają nasz dym z papierosów, to szkodzi im to bardziej niż nam ludziom. Człowiek posiada jeden z pięciu zmysłów, to węch, jeżeli wyczuwamy że w pomieszczeniu gdzie znajdują się ptaki, wyczuwalna jest obca woń, pomieszczenie wtedy należy dokładnie wywietrzyć. Jeżeli ktoś z was stosuje jonizatory powietrza, to powinniście wiedzieć, że one również wytwarzają ozon, niebezpieczny gaz (ozon jest to niebieskawy gaz o cząsteczkach zbudowanych z trzech atomów tlenu, niebezpieczne dla ludzi, roślin i zwierząt, zetknięcie się z tym gazem powodują zaburzenia z oddychaniem )

 • podsumowanie z tego jest banalnie proste, jeśli w pomieszczeniu gdzie palimy papierosy znajdują się ptaki, to nie miejmy do nikogo pretensji, jeżeli samiec zapładnia samicę, a z pośród czterech zniesionych przez nią jaj, jest zazwyczaj tylko połowa zalężona, nie miejmy do nikogo pretensji jeśli ptaki nam chorują, źle się co rok pierza, a ich życie jest przez nas skrócone o 80 %.


W razie potrzeby skorzystania z materiałów znajdujących się na stronie, można skontaktować się ze mną poprzez maila, lub telefonicznie. Jeśli chcesz ze mną współpracować, jestem otwarty na taką współpracę z tobą. Teksty są mojego autorstwa i są objęta prawami autorskimi. Bez mojej zgody, nie mogą być kopiowane i wykorzystywane w innym nieznanym mi celu.

Pozdrawiam Serdecznie Wardenga Jacek